Jaką wybrać kierownicę do roweru?

Jazda na rowerze potrafi sprawić mnóstwo radości każdemu fanowi aktywnego trybu życia. A żeby była ona jeszcze bardziej komfortowa warto wyposażyć się w rower z odpowiednią kierownicą.

Kierownica istotny element roweru

Kierownica to niezwykle ważny element w każdym rowerze. Jeśli jest ona odpowiednia oraz wykonana z wysokiej jakości materiałów, to wówczas komfort jazdy na rowerze jest znacznie wyższy. Każda kierowca stanowi jeden z trzech punktów oparcia dla rowerzysty.

Jak powszechnie wiadomo każdy rodzaj roweru ma inny kształt kierownicy. Dzięki tej części można wizualnie odróżnić na przykład tradycyjny rower miejski od górskiego.

Kierownica to wymienna część w rowerze, a na jej wymianę warto zdecydować się wówczas, gdy dotychczasowa nie spełnia naszych oczekiwań.

Kierownice rowerowe – bogata oferta

Obecnie na rynku wybór kierownic do roweru jest niezwykle szeroki.
Każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru począwszy od kierownic idealnych do rowerów miejskich, aż po kierownice do rowerów trekkingowych, górskich oraz szosowych.

Jeśli chodzi o rowery typowo miejskie to polecane są przede wszystkim kierownice typu jaskółka, które są wyprofilowane w taki sposób, że idealnie nadają się do jazdy w wyprostowanej pozycji.

Kolejną kierownicą, która pozwala rowerzyście na jazdę z wyprostowaną sylwetkę jest kwadratowa kierownica, która przeznaczona jest przede wszystkim do holenderskich rowerów, które mają ramy pod odpowiednim kątem.

Z kolei dla osób, które lubią poruszać się na jednośladach trekkingowych polecane są kierownice z mniejszym kątem zgięcia, które umożliwiają jazdę w pozycji nieco pochylonej.

Bogata oferta sprawia, że każdy rowerzysta może wybrać kierownicę idealną dla swego roweru,